Nieskuteczne zabiegi? Potrzebne poprawki? Dawka była za niska?

Wiesz, że przyczyną nieskutecznych zabiegów ochrony roślin może być niewłaściwa woda?

Lignum Plus

Skuteczność zabiegów ochrony roślin i nawożenia dolistnego.

Lignum Plus

Lignum Plus przeciwdziała szkodliwemu działaniu niewłaściwej wody na substancje czynne ŚOR. Poprawia rozpuszczalność nawozów i zwiększa pokrycie liścia. Intensywnie ograniczając krystalizację pozwala optymalizować zużycie ŚOR.

Reguluje odczyn pH

Neutralizuje działanie jonów

Przeciwdziała krystalizacji

Intensywnie zwiększa skuteczność

Zwiększa rozpuszczalność

Zwiększa pokrycie liścia

Filmy wybrane dla Ciebie:

Czym jest pH i twardość wody, jak ją mierzyć i jak regulować odczyn oraz neutralizować szkodliwe jony.

Skuteczność preparatu Lignum Plus w jednym z gospodarstw w województwie Opolskim. 

Sprawdź jakość wody jaką stosujesz do zabiegów.

Najczęściej zadawane pytania:

Jak działa LignumPlus?

LignumPlus to synergiczne działanie na kilku płaszczyznach.

  • Reguluje odczyn wody. Doprowadzenie pH do odpowiedniego poziomu dla danej substancji czynnej. Pozwala to na pełną skuteczność prowadzonych zabiegów. Blokowanie jonów wodorotlenowych w używanej wodzie przynosi autentyczne efekty stosowanych preparatów.
  • Indykator koloru, pozwala na szybkie i bezpieczne stosowanie produktu. Łatwość aplikacji dzięki błyskawicznej zmianie koloru cieczy pozwala z łatwością ocenić poziom pH wody, niezależnie od źródeł jej poboru.
  • Wzmacnia wchłanianie substancji aplikowanych za pomocą oprysku. Dzięki zwiększaniu przyczepności do powierzchni liścia cieczy roboczej, intensyfikują się procesy wchłaniania na całej pokrytej cieczą powierzchni rośliny.
  • Skuteczność w walce z jonami Fe, Mg, Na, Ca oraz innych wolnych jonów występujących w wodzie zabezpiecza substancje czynne ŚOR na działanie szkodliwych procesów chemicznych obniżających ich autentyczną skuteczność.
  • Wspomaga zapobieganie wytrącaniu się substancji czynnych w opryskiwaczu, a co za tym idzie również tworzeniu się osadów w zbiorniku, wężach i na końcówkach.

Jakie jest dawkowanie LignumPlus?

Kondycjoner wody Lignum Plus jest wysoce wydajnym preparatem. Jego dawkowanie uzależnione jest od właściwości wody. Realna skuteczność produktu rozpoczyna się już od 25ml/100l wody. Czyli przy założeniu zużywania 200 litrów wody na hektar upraw do przygotowania cieczy roboczej potrzebujemy około 50 ml LignumPlus. Ilość ta jest jednak różna, decydują tutaj wspomniane właściwości stosowanej wody. Nasi doradcy przeprowadzą dla Ciebie analizę wody pod kątem przydatności do stosowania w ochronie i nawożeniu roślin.

Czy wszystkie środki ochrony roślin są wrażliwe na twardość i pH wody?

Woda ma wpływ na każdą rozpuszczaną w niej substancję. Wrażliwość różnych środków na właściwości jakie niesie ze sobą woda jest zróżnicowana. Należy zapoznać się z ulotką lub kartą charakterystyki środka, by dowiedzieć się jakie pH jest pożądane dla danej substancji czynnej.

Na jakim poziomie LignumPlus może poprawić skuteczność zabiegów?

Skuteczność Prowadzonych zabiegów jest uzależniona od wielu czynników. Te na które ma wpływ LignumPlus potrafią stanowić nawet o 20-30% skuteczności mieszaniny roboczej. Zależne jest to od jakości wody jaką stosujemy w danym gospodarstwie do zabiegów.

Czy LignumPlus można stosować w innych uprawach niż rolnicze?

Tak, zdecydowanie. Lignum z sezonu na sezon zyskuje coraz większe uznanie w uprawach warzywniczych, sadowniczych i szklarniowych. Wszędzie tam wspiera skuteczność ochrony roślin, pozwalając na maksymalne wykorzystanie potencjału stosowanych preparatów.

Do jakiego rodzaju zabiegów stosować należy LignumPlus?

Wyznacznikiem potrzeby stosowania kondycjonera LignumPlus jest jakość wody. Zarówno zabiegi herbicydowe, fungicydowe jak nawożenie do listne czy zwalczane insektów będzie wzmacniane i uskuteczniane działem Lignum.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadzwoń 

22 22 40 801

https://agroconsult.com.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/basic_smartphone.svg

Zobacz jak działa

Lignum Plus

https://agroconsult.com.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/arrows_slim_left.svg
Obejrzyj film

Polubmy się

Bądź na bieżąco

agroconsult

Wybierz swój region

To Cię zainteresuje

Siew buraka cukrowego

| Rolnictwo | No Comments
Siew buraka cukrowego Siew buraka cukrowego świadczy o tym, że na polach w pełni zawitała wiosna. Na termin wysiewu tej rośliny składa się kilka czynników takich jak: struktura gleby i jej...
czerń krzyżowych

Czerń krzyżowych

| Rolnictwo | No Comments
Czerń krzyżowych - groźna dla rzepaku! Czerń krzyżowych to popularna choroba rzepaku wywołana przez grzyby z rodzaju Altenaria. Wysoka wilgotność powietrza, ciepło to warunki w których choroba rozwija się doskonale atakując...
biostymulator

Biostymulator – mocne wsparcie po zimie

| Aktualnosci, Rolnictwo | No Comments
Agriker Top - dobry start na dobry plon   1. Wykorzystaj przewagę! Naturalne aminokwasy roślinne zawarte w Agriker Top są gotowym materiałem budulcowym, który może być wykorzystywany przez rośliny natychmiast...
Co na rzepak wiosną

Co na rzepak wiosną

| Rolnictwo | No Comments
Co na rzepak wiosną - wzmocnij rzepak po niestabilnej zimie Co na rzepak wiosną, to pytanie nad którym zastanawia się dziś wielu rolników. Nic dziwnego. Trudne warunki jakie zafundowała nam...