Trzmiele do zapylania. Polski trzmiel dla upraw pod osłonami i sadownictwa.

Trzmiele do zapylania

Zalety

Wysoka pracowitość
Poprawa jakości plonu
Wzrost wydajności upraw
Niskie koszty
Polski trzmiel
Skuteczne zapylanie
trzmiele do zapylania
Trzmiele do zapylania to doskonała efektywność zapylania. Aktywne w niższych temperaturach niż pszczoły. Skuteczniejszy w uprawach pomidora. Polskie trzmiele, zdrowe, pracowite dzięki skutecznemu zapylaniu wspierają wysoką jakość zbieranych owoców.

Galeria

Trzmiele Agroconsult to zapewnienie roślinom możliwości wykorzystania pełni potencjału plonotwórczego. W dobie gdy liczy się precyzja działania i najwyższa jakość produktu, a konsumenci poszukują najwyższej jakości warzyw i owoców wsparcie jakie niosą ze sobą te małe pożyteczne owady jest nieocenione.

Pytania i odpowiedzi:

Dlaczego należy stosować trzmiele?

Trzmiele do zapylania są drugą po pszczołach grupą zapylaczy. Dzisiaj na całym świecie wykorzystuje się je do zapylani różnych upraw.

Prawidłowe zapylenie kwiatów jest jednym z głównych czynników decydującym o jakości oraz wielkości plonu. Szczególne znaczenie ma to w uprawach sadowniczych, w przypadku ich wczesnego kwitnięcie gdy warunki pogodowe nie sprzyjają prawidłowemu i skutecznemu oblotowi innych zapylaczy w tym pszczół.

Prawidłowe zapylenie to również wpływ na smak owoców i zawartość cukrów. Zapewnienie roślinom odpowiedniej ilości trzmieli doprowadzi do zwiększenia masy owoców.

Czy trzmiele do zapylania są lepszymi zapylaczami niż pszczoły?

Trzmiele i pszczoły dzieli kilka cech. Cechy te są bardzo istotne z punktu widzenia producentów.

Trzmiel jest zapylaczem który wykorzystuje do zapylania kwiatów, tak zwaną technikę wibracyjną. Jest to szczególnie istotne w zapylaniu kwiatów pomidorów. Ponad to pszczoła unika kwiatu pomidora, nie jest on dla niej atrakcyjnym celem.

Trzmiele rozpoczynają pracę znacznie wcześniej niż pszczoły, również pracują w niższych temperaturach. Są też bardziej pracowite, odwiedzają w ciągu minuty nawet trzykrotnie więcej kwiatów niż pszczoły.

Co warto wiedzieć?

Kilka ważnych i przydatnych informacji!
• Upewnij się, czy w szklarniach są już otwarte kwiaty oraz, czy nie używano w nich żadnych produktów chemicznych na krótko przed wstawianiem uli. Pamiętaj, że preparaty chemiczne działają odstraszająco na wszystkie trzmiele.
• Chroń ule z trzmielami przed ostrym słońcem i zapewnij dostęp powietrza. Możesz ustawić  ule w cieniu. Zapewni to komfort Twoim owadom.
• Odczekaj około godziny po wstawieniu ula do szklarni nim go otworzysz. Ule najlepiej jest wstawiać wieczorem, a otwierać rankiem.
• Ochrona chemiczna powinna być ograniczona do niezbędnego minimum.
• Sięgaj po biologiczną ochronę roślin, a w przypadku upałów postaw na ulu płaski talerz z ligniną zmoczoną wodą.

Kontakt

http://agroconsult.com.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/basic_tablet.svg
Zadzwoń

22 22 40 801

http://agroconsult.com.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/basic_mail_open_text.svg
Napisz

Wybierz swój region

agroconsult
Obejrzyj film

Polubmy się

Bądź na bieżąco

To Cię zainteresuje:

przymrozki w sadach

Przymrozki w sadach – zabiegi regeneracyjne

| Sadownictwo | No Comments
  Przymrozki w sadach Przymrozki w sadach i obfite opady śniegu wyrządziły w ostatnich dniach wiele szkód w uprawach sadowniczych. W wielu miejscach temperatura spadła poniżej -6 stopni Celsjusza i...
rozkład resztek pożniwnych

Mieszanie środków ochrony roślin

| Rolnictwo, Sadownictwo, Uprawy pod osłonami | No Comments
Mieszanie środków ochrony roślin. Mieszanie środków ochrony roślin to czynność rzutująca na skuteczność prowadzonych zabiegów, jak i ich bezpieczeństwo. Łączenie substancji chemicznych bez zachowania prawidłowej kolejności może okazać się złą...
zapylanie pomidrów

Nawożenie pomidora krzemem

| Uprawy pod osłonami | No Comments
Nawożenie pomidora krzemem (Si) Nawożenie pomidora krzemem – nowe możliwości Nawożenie pomidora krzemem jest ważnym elementem produkcji tej rośliny. Coraz więcej badań prowadzonych w kraju i za granicą wykazuje jak...