Macrolophus caliginosus

trzmiele do zapylania

Zalety

Zwalcza mączlika

Kontroluje wciornastki 

Kontroluje przędziorki

Łatwa aplikacja

Wysoka skuteczność

Niskie koszty

Wysoka skuteczność

Macrolophus caliginosus jest wysoce skutecznym wsparciem producentów w walce z mączlikami i kontrolowaniem populacji przędziorka. Doskonała kondycja owada pozwala na pełne wykorzystanie jego potencjału jako naturalnego wroga wymienionych szkodników.

 

Ochrona biologiczna przy współpracy ze sprawdzonym dostawcą i prawidłowym stosowaniem jest wysoce skuteczna.

ochrona biologiczna

Galeria

Macrolophus Caliginosus jest idealny do zwalczania szkodników szklarniowych jak: mączlik szklarniowy – w każdym stadium rozwoju osobniczego. Marcrolophus stosowany jest również do zwalczania wciornastki, skośnika pomidorowego oraz przędziorka.  W pełni biologiczne bezpieczeństwo upraw.

Pytania i odpowiedzi:

Jak stosować Macrolophus caligninosus?

Macrolophus caliginosus nimfa może byc stosowany na całej uprawie, lub tylko w głównych punktach, tam, gdzie szkodników jest najwięcej i gdzie bedzie miał zapewnioną dużą ilość pożywienia. W największych skupiskach szkodników zaleca się stosowanie nawet 10-20 owadów na m2. Produkt stosujemy interwencyjnie w miejsca gdzie pojawiało się ognisko szkodników (mączlik, przędziorek)

Polecane jest też użycie Macrolophus-a nimfa w produkcji rozsady pomidora dla wczesnej kontroli mączlika i ew. przędziorka.

Macrolophus caliginosus jest wypuszczany na liście roślin lub może być rozsypywany na maty. Najwieksze korzyści przynosi stosowanie Macrolophus-a łącznie z pokarmem. Owady dokarmiamy regularnie przez pierwsze 2-4 miesiące co dwa tygodnie, w dawce 1 butelka pokarmu (jaja motyli) na 1000 sztuk Macrolophusa-a nimfa

Można stosować Macrolophus’a także w czasie wczesno zimowym (grudzień/styczeń), ale należy go wtedy karmić jajami motyli co tydzień.

Jak dostarczany jest produkt?

Macrolophus caliginosus nimfa jest dostarczany w butalkach po 250 lub 500 osobników w postaci nimf.

Owady w tym stadium potrzebują pokarmu do przejścia w stadium dorosłe. Najlepiej jest stosować interwencyjnie w skupiska szkodników.

M.caliginosus nimfa może być przechowywany w lodówce, przez kilka dni w temperaturze 10 stopni.

Gdzie stosować produkt?

Macrolophus caliginosus nimfa może byc stosowany na całej uprawie, lub tylko w głównych punktach, tam, gdzie szkodników jest najwięcej i gdzie będzie miał zapewnioną dużą ilość pożywienia.

W największych skupiskach szkodników zaleca się stosowanie nawet 10-20 owadów na metr kwadratowy. Produkt stosujemy interwencyjnie w miejsca gdzie pojawiało się ognisko szkodników (mączlik, przędziorek).

Polecane jest także użycie Macrolophus-a nimfa w produkcji rozsady pomidora do wczesnego kontrolowania mączlika i ewentualnie przędziorka.

Jak aplikować Macrolophusa?

Możesz rozkładać materiał bezpośrednio na liście, matę kokosową lub wełnę. Zwróć uwagę by była to powierzchnia czysta.

Ilość nie może być zbyt gruba, może to utrudnić uwalnianie się Macrolophusa.

Kontakt

http://agroconsult.com.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/basic_tablet.svg
Zadzwoń

22 22 40 801

Polubmy się

Bądź na bieżąco

Obejrzyj film
agroconsult
Wybierz region

To Cię zaciekawi

rozkład resztek pożniwnych

Mieszanie środków ochrony roślin

| Rolnictwo, Sadownictwo, Uprawy pod osłonami | No Comments
Mieszanie środków ochrony roślin. Mieszanie środków ochrony roślin to czynność rzutująca na skuteczność prowadzonych zabiegów, jak i ich bezpieczeństwo. Łączenie substancji chemicznych bez zachowania prawidłowej kolejności może okazać się złą...
zapylanie pomidrów

Nawożenie pomidora krzemem

| Uprawy pod osłonami | No Comments
Nawożenie pomidora krzemem (Si) Nawożenie pomidora krzemem – nowe możliwości Nawożenie pomidora krzemem jest ważnym elementem produkcji tej rośliny. Coraz więcej badań prowadzonych w kraju i za granicą wykazuje jak...
Uprawa pomidora pod osłonami

Dominika i Robert – rzetelna współpraca

| Aktualnosci, Uprawy pod osłonami | No Comments
Dominika i Robert Pasternak - Nasi Partnerzy Uprawa pomidora pod osłonami  Ten rodzaj produkcji rolniczej nie należy do prostych. Wymaga od producenta wiedzy, doświadczenia i wdrażania produktów oraz rozwiązań najwyższej...